Яким буде Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»

Україна

Перший у Східній Європі меморіальний центр Голокосту побудують у Києві за проєктом австрійського архітектурного бюро Querkraft Architekten.

Це проект меморіалу нового покоління, що буде водночас місцем пам'яті, музеєм, платформою для досліджень, публічних дискусій та рефлексії трагедії. Окрім приміщень для основної та змінної експозицій і музейного архіву, тут побудують освітній та дослідницькій центри, а також простір для публічних заходів.

Фото: BYHMC

Фото: BYHMC

За допомогою архітектурних рішень тут намагатимуться доторкнутися до душ людей. Меморіал спроєктовано так, щоб відвідувачі відчули небезпеку і безнадію на фізичному рівні: основна експозиція розташована на 20 метрів нижче рівня землі, йти туди доведеться щілиною, стіни якої немов змикаються над людиною.

Фото: BYHMC

Фото: BYHMC

Таким чином архітектори проводять аналогію зі шляхом, яким жертви Бабиного Яру йшли до місця загибелі. Також це метафора «сліпого занурення суспільства у темряву насилля». Але, завершаючи перегляд експозиції, відвідувачі повертаються у простір, наповнений світлом. Саме цей простір буде серцем «Бабиного Яру» як символ світлого майбутнього.

Фото: BYHMC

Фото: BYHMC


Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Без обличчя. Про що розповідають образи в картинах Бруно Шульца Експерти

Без обличчя. Про що розповідають образи в картинах Бруно Шульца

Маргарита Яковлева
Маргарита Яковлева
журналістка, продюсерка фільму «Слово Праведника»
Як в кіно. Нова українська армія Україна

Як в кіно. Нова українська армія

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу Україна

Олег Сенцов про свою маленьку боротьбу