Страшно й смішно. Кінопрем'єри тижня

Стиль життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Зомбіленд: Подвійний постріл»
Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

«Зомбіленд: Подвійний постріл»

10 років тому світ побачив вічну зомбі-історію, але під іншим кутом: не страшно, а весело; цинічно й огидно. Коротше, глядачам сподобалося. І ось нова історія «Зомбіленд: Подвійний постріл» знову в кінотеатрах. І знову з акторським квартетом Вуді Харрельсон, Джессі Айзенберг, Емма Стоун і Ебігейл Бреслін.

За сюжетом чудова четвірка персонажів (Таллахасі, Коламбус, Вітчіта і Літл-Рок) вже котру декаду поспіль живе в спорожнілому, але наповненому оновленими зомбі світі. У ньому ніколи не кінчаються патрони, консерви та електрика.

Разом вони переїжджають в американське серце — Вашингтон. Прямо в Капітолій, де, виживаючи та з комфортом відстрілюючи бошки зомбі в супермаркеті, стикаються з іншими людьми, а також з труднощами саморобної сім'ї. Це все те, над чим ми мало сміємося в реальному житті, але в кіно – з радістю: людські сварки, етичні та етнічні питання, підліткове право на свободу вибору та спілкування.

Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

«Зомбіленд: Подвійний постріл»

До речі, про емоції під час перегляду. Так, це в чистому вигляді чорна комедія, в якій не такий вже й суперовий сценарій компенсується чудовою грою парочки Харрельсон-Айзенберг. А почуття відрази від біорідини, розбризканої по екрану, відходить на третій план перед шаленим реготом і лютим стьобом над суспільством споживання. Якщо вам сподобався перший фільм, непогано зайде й цей. Але все ж таки особисто мені увесь час спадало на думку: «Знову тобі впарюють те, що ти давно вже бачив – тільки актори старіші».

Режисер: Рубен Флейшер

Тривалість: 99 хвилин


  • «Родина Адамсів»
Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

«Родина Адамсів»

У світових кінодистриб'юторів є фішка випуск фільмів до свят-бестселерів. Серед них – Новий рік та Різдво, День святого Валентина, іноді Великдень і, звичайно, Хеллоуїн. Напередодні останнього виходить вже 19-та екранізація американської класики «Родина Адамсів».

Головні персонажі, тобто самі Адамси та їхні найближчі родичі величина постійна. Різниця лише в анімаційному або акторському виконанні. А ось з сюжетом, точніше обставинами, в які потрапляють герої, автори завжди щось вигадують. Цього разу знову гнані Адамси висаджуються в милому, рожево-м'ятному містечку штату Нью-Джерсі, оселяються в колишній психіатричній лікарні, що псує вигляд і продаж нерухомості місцевій зірці телеведучій реаліті-шоу а-ля «Квартирне питання» Марго Нідлер.

Додайте сюди ще внутрішньосімейні проблеми з молодшим сином Пагслі, який ні фізично, ні морально не може продовжити давні традиції. І «рожевий» бунт старшої доньки Венсдей, яка йде з дому за принадами звичного життя звичайних людей.

Фото: B&H film distribution

Фото: B&H film distribution

«Родина Адамсів»

Так непомітно для глядачів-дітей (а для батьків – явно відчутно) мультфільм перетворюється в справжню драму, де ти пізнаєш себе в спілкуванні з колегами. У своєму бажанні сподобатися начальству. У стадном інстинкті, коли хтось починає групове цькування тих, хто просто не зі зграї.

У Адамсів в мультфільмі все закінчується добре. А ось як у нас з вами залежить від кожного. Хай там що, а в кіно всі точно багато сміятимуться від українського дубляжу та у фіналі задумаються: «Чи чесний я з собою? Чи не зраджую принципи й цінності заради громадської думки?»

«Жахливої погоди і нікого не слухайтеся», як кажуть в родині Адамс.

Режисер: Конрад Вернон, Грег Тірнан

Тривалість: 87 хвилин

Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Піу-піу... Бабах... Вжжжж... І трохи романтики. Кінопрем'єра тижня Стиль життя

Піу-піу... Бабах... Вжжжж... І трохи романтики. Кінопрем'єра тижня

Гострий детектив. Кінопрем'єра тижня Стиль життя

Гострий детектив. Кінопрем'єра тижня

Король із трущоб та високі ідеали. Кінопрем'єри тижня Стиль життя

Король із трущоб та високі ідеали. Кінопрем'єри тижня