Сенс та абсурд. Кінопрем'єри тижня

Стиль життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Паразити»

Ми всі давно вийшли з того стану, коли лише одна згадка про «Золоту гілку» Каннського кінофестивалю могла ввести в транс, змушуючи запитувати про зайвий квиток на прем'єру і захоплено мовчати. А насправді гарячково гортати інтернет і зайвий раз перевіряти себе: «Це точно кращий фільм Канн?»

У випадку з переможцем 2019 року — південнокорейським фільмом «Паразити» — можна не хвилюватися. Кіно посадить вас у крісло, затягне простотою розповіді та місцевим колоритом. Тут не буде відчуття награності, як у більшості корейських, китайських та індійських фільмів.

Але ось що дійсно стане випробуванням — так це ваше власне мовчання. Вміння не спойлерити. Перед сеансом запускають відео, в якому режисер стрічки Пон Чжун Хо звертається до глядачів з проханням «поважати працю творців, зберігати інтригу і не переказувати фільм тим, хто його ще не бачив». Зізнаюся, поки що відео діє. Ні кінокритики, ні звичайні глядачі, які подивилися історію в Каннах або на Одеському кінофестивалі, нічого не розповіли.

Я теж тримаюся. Скажу лише, що ця історія без географії. Час дії — сьогодення. Головні герої — ми з вами. Тільки одні ловлять сусідський wi-fi, а інші живуть у «розумному будинку» і наймають прислугу за статусністю навчального закладу. І кожен має свій запах. І якщо ти хочеш досягти такого рівня, щоб від тебе не пахло бідністю, то треба зважитися на зміни в житті. Хоча цей рецепт може і не спрацювати.

Режисер: Пон Чжун Хо

Тривалість: 131 хвилина

  • «Форсаж: Гоббс та Шоу»

Колись я потрапила на одну з частин «Форсажу». На ту, в якій не важливо, яка вона за рахунком. Головне — є автомобілі та Він Дізель. До речі, ці факти мають значення для глядачів без будь-якої ґендерної прив'язки. Таких фільмів багато, і на них багато хто купує квитки. Тому що тут не підведуть актори, не підведуть сценаристи та режисер. Все буде красиво, тупо, незграбно, передбачувано. І після перегляду на запитання знайомих «ну як?» точно напишеш: «Чергова єресь».

Можливо, продюсерам і творцям в якийсь момент стало прикро читати такі відгуки і вони придумали спін-офф «Форсажу». Вже без Віна Дізеля, але з іще більш м'язистим і лисоголовим Двейном Джонсоном і завжди однаково і касово репрезентативним Джейсоном Стейтемом. Кожен з них рятує світ. Щоправда, по-своєму. І взагалі, вони закляті вороги і працювати разом для них — це покарання.

Як ви вже здогадалися, у новій частині герої Стейтема і Джонсона — Гоббс і Шоу — об'єднуються проти дуже поганої людини. У фільмі її не бачиш, але чуєш. Її голос наказав вірному солдату, колишньому офіцерові спецвійськ у виконанні Ідріса Ельби (у фільмі він називає себе Чорним Суперменом) знайти вкрадену капсулу з небезпечним вірусом, створену наївним вченим (який, звичайно ж, говорить російською і читає «Московскіє вєдомості»), і доставити для того, щоб розправитися зі слабкою половиною людства.

Увесь фільм два чарівних героя, яким навіть прописали не зовсім тупі жарти, наполегливо намагаються довести, що вони качають не тільки біцепси, але й мозок. І що найголовніше в житті кожної людини (чи то рятувальник ти, чи то слюсар в автомайстерні) — це родина.

На контрасті Ідріс Ельба доводить свою правду, яка вміщається в бажанні стати надлюдиною. І куля його не бере, і мотоцикл, на якому він хвацько ганяє по так званій Прип'яті (після виходу серіалу «Чорнобиль» від HBO навіть такі попсові проекти намагаються показати, що вони в тренді), вискакує при падінні і повертається знову.

Загалом, це кіно не для свідомого перегляду, а для свідомого відключення. Єдине виправдання, яким ви можете заспокоїти себе, якщо раптом зрозумієте, що витратили гроші на похід в кіно, — тут точно грають хороші, красиві актори. І вони дуже стараються.

Режисер: Девід Літч

Тривалість: 135 хвилин

Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Школа онлайн. Розклад уроків під час карантину Стиль життя

Школа онлайн. Розклад уроків під час карантину

Жертви COVID-19. Принцеса Марія Тереза і актор «Крокодила Данді» Марк Блум Стиль життя

Жертви COVID-19. Принцеса Марія Тереза і актор «Крокодила Данді» Марк Блум

Зірки з коронавірусом. Хто захворів на COVID-19 Стиль життя

Зірки з коронавірусом. Хто захворів на COVID-19