Секс та безпека. Кінопрем'єри тижня

Стиль життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Вайнштейн»

«Я чортів шериф цього сраного міста». Аудіозапис з таким визнанням від відомого і впливового кінопродюсера Гарві Вайнштейна був «справжнім ексклюзивом» для журналіста, який потрапив на презентацію чергового фільму наприкінці 90-х. І «невчасно» увімкнув диктофон. Але запис так і залишився записом. Керівництво редакції тоді не ризикнуло переходити дорогу насправді шерифу цього міста.

Проте в жовтні 2017-го газета The New York Times опублікувала розслідування «Десятиліття звинувачень Гарві Вайнштейна в сексуальних домаганнях».

Геній продюсування, найкращий у формуванні маркетингових кампаній фільмів — від «Матриці» до «Закоханого Шекспіра» — Вайнштейн використав посаду і сексуально домагався колишніх і нинішніх співробітниць своєї кінокомпанії, актрис, яких запрошував в номер готелю для обговорення ролей. Були і випадки сексуального насильства, які ретельно приховувалися за договорами про нерозголошення.

Про це заявляють у новому документальному фільмі колишні співробітники, партнери по бізнесу, і головне — жертви сексуального насильства, актриси. Гарві зловживав посадою з 1978 року. Закінчив у 2018, коли офіційно здався поліції і відправився на добровільне лікування від сексуальної залежності. До речі, до тієї ж клініки, де лікувався Кевін Спейсі після своєї «сексуальної» історії.

Екранізація історії Вайнштейна-шерифа стала першою після його арешту. Тому інтерес до неї буде. Але сподіваюся, всі глядачі побачать однобоку подачу, трохи награні сльози жертв. Вивірені фрази від них же. Здається, що кожне слово вичитане юристами і психологами. Оскільки Гарві хоч і кається (і навіть лікується), проте все одно наполягає, що «вступав у сексуальний зв'язок за добровільною згодою другої сторони».

Особисто у мене як у жінки і як у журналістки кілька разів виникали питання до героїнь: «Ви серйозно? Ви заходите до номера, бачите голого Вайнштейна, він кличе вас з собою у ванну, і ви тупо йдете за ним?» У вас за спиною двері. До вашої скроні не приставили пістолет. Ви можете вийти, закрити двері — і все. Говорити чи ні — інше питання. Але ви можете зробити вибір. Аргументація актрис була банальною: «Він — сильний, впливовий. Я боялася, що він зіпсує мені життя. Зіпсує кар'єру». Дівчата, він і так вам все зіпсував. Так чому ж було не подумати трохи і сказати собі чесно: «Люба, тебе о 23:00 запрошують обговорити роль у номері готелю. Ти віриш в це, серйозно?»

Саме тому такий виклад історії має право на існування. Але не має право вважатися абсолютною правдою. Тому вирішуйте самі на перегляді. І в житті теж.

Режисер: Урсула Макфарлейн

Тривалість: 98 хвилин

  • «Падіння янгола»

Давайте без прелюдій. Відразу видам правила гри в бойовику «Падіння янгола». Джерард Батлер — старий вовк, янгол-охоронець для Президента США, якого ліниво, але талановито грає Морган Фріман.

Герой Батлера у вільний від роботи час страждає головними болями, обманює лікарів і себе і ніяк не хоче взятися за здоров'я. Навіть коли розуміє всю відповідальність нової запропонованої посади голови секретної служби.

За себе він береться, коли на рибалці Президента, де він і отримує пропозицію про нову роботу, відбувається напад дронів. Унаслідок Президента рятує герой Батлера. А весь охоронний департамент гине. Крім (правильно) Батлера. Тільки сам він дізнається про події і про те, що його підозрюють у нападі на Президента, прокинувшись в наручниках у лікарні.

Навколо всі дивляться з презирством, приплітають ще офшорний рахунок з 10 мільйонами від Росії. І все — помаранчевий костюм вже на ньому, і у в'язниці чекають суворі хлопці.

Але колишній охоронець голови держави — вельми ласий шматочок. Його викрадають люди в масках, водночас виводять з ладу весь кортеж. І далі починаються нескінченні бійки, погоні, вибухи.

У підсумку Батлер добіжить до свого батька, який колись його кинув. Зрозуміє, хто його підставив. Увага, спойлер: хто підставляє зазвичай в таких історіях? Авжеж, кращий друг. Але справедливість переможе. Рано чи пізно. Правда, під час перегляду ви вгадаєте кожну фразу героїв і зрозумієте, що це зовсім не Джеймс Бонд.

Втім, в подарунок за дві години перегляду ви отримаєте милого Моргана Фрімана у спортивних штанях.

Режисер: Рік Роман Во

Тривалість: 114 хвилин

Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Жертви COVID-19. Принцеса Марія Тереза і актор «Крокодила Данді» Марк Блум Стиль життя

Жертви COVID-19. Принцеса Марія Тереза і актор «Крокодила Данді» Марк Блум

Зірки з коронавірусом. Хто захворів на COVID-19 Стиль життя

Зірки з коронавірусом. Хто захворів на COVID-19

5 питань науковцю про COVID-19, карантин та ліки від коронавірусу Стиль життя

5 питань науковцю про COVID-19, карантин та ліки від коронавірусу