Життя сучасного ательє

Експерти

засновниця ательє GCH atelier і бутіка Tessile Ганна Чепуришкіна

Переді мною чистий аркуш паперу.

Мені 41, я так звана бізнесвумен, власниця ательє у серці міста.

За плечима – 13 років (іноді – довгих, іноді – щасливих) зростання, факапів, підйомів, сліз радості, перемелених співробітників, досвіду спілкування, конфліктів. І ніщо мене поки що не добило))

Почну з того, що я дуже люблю свою роботу – це мій кисень, натхнення, енергія, сили, стимул, зростання. Друга дитина в моїй вже неповній сім’ї (не всі бійці дійшли до цієї білої сторінки).

Отже, що таке ательє для мене.

Це кілометри рядків прямострочки, оверлока і спецмашин. Тисячі історій співробітників, які ставали частиною моєї родини.

Клієнти, з якими ми стали психологічною підтримкою один одному під час примірок і коротких кава-пауз. А еліксиром для нас завжди є готова річ.

Хто ми – люди, які люблять шити одяг, кайфують від процесу, лікують рани душі душевними ж розмовами і створенням творчого дива? Для жінки, яка шиє, ательє – це, насамперед, отримання задоволення від процесу: від вибору тканини, фурнітури, народження моделі, примірки, спілкування зі мною і результату всієї цієї магії. Результат залежить, звісно, від вкладеної душі в процес виробництва, тому що, як виявилося, з негативом сукню не пошитимеш))

Коктейль емоцій або гримуча суміш, зашиті у вашій сукні, залежать тільки від автора!

Пострадянський простір подарував нам звичку шити необхідне, але не подарував звичку правильно ставитися до майстра. І не завжди ми хочемо нести відповідальність за те, що хочемо зробити. Працюючи в ательє, я зрозуміла, що ми, жінки, найчастіше замовляючи щось, відразу знімаємо з себе відповідальність за недомовлене, за неправильно пояснене, за те, що невчасно прийшли на примірку, за те, що невчасно відповіли на дзвінки і запитання в месенджерах, за «нетелепатію» у більшості питаннях. І не завжди готові до того, що відповідальна за своє життя і співробітників людина рано чи пізно прийме за вас це рішення і може не вгадати ваше бажання.

Тому життя сучасного ательє завжди пов’язане з ризиком втрати репутації через недомовленість, недобросовісність (ну, всі ми люди, людський фактор).

І один з десяти клієнтів визнає частково, що він не приділив належної уваги питанню пошиї сукні. Тому що дуже зайнятий і тому що сукня потрібна всім, але не замовнику)) Ми можемо почути навіть сказане у відповідь з гнівом: «Що ви хочете, я занадто зайнятий, щоб займатися цим питанням або вашими дурними сукнями». (Не розумію, адже це ви прийшли до нас шити і ви розмістили замовлення). Або «що ви хочете, я зайнятий, заробляю гроші на ваші послуги», підкреслюючи тим самим «ух, які ви дорогі»))

І тільки готова річ, зшита з любов’ю і творчим натхненням, потім дарує всім заспокоєння і задоволення, за якими стоять безсонні ночі, емоції і важка фізична праця.

Хто ми, працівники легкої промисловості? Недооцінені люди. Важкої фізичної праці.

Далі буде.

P. S. Хочу дізнатися, любі читачі, розповіді на які теми вам хотілось би прочитати в моєму творчому блозі про професійну діяльність і нюанси роботи в ательє, про його створення, про розвиток, а можливо, і про зневіру?

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo Експерти

Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом Експерти

Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом

Ольга Кожухіна
Ольга Кожухіна
PR-директорка Групи компаній MTI
Б'юті-прогноз. Що буде модно 2020-го Експерти

Б'юті-прогноз. Що буде модно 2020-го

Ганна Пасічник
Ганна Пасічник
beauty-дослідник