Як зняти історію. Порада фотографа

Експерти

Потрібно зануритися, прожити, увійти у смак, познайомитися з людьми. Гарну фотографію відрізняє головне – це простота. Працюючи над книгою «Хліб», я передивився купу альбомів фотографів і художників. Ці книги збирав багато років, коли по професії опинявся в різноманітних містах і країнах, від Рима до Нью-Йорка, від Брюсселя до Флоренції. Так ось єдина річ, яка повторюється в найкращих роботах – це саме простота. Але вона несправжня, це тільки так здається. Там прибране все зайве, як в статуях Мікеланджело або фресках Джотто. І світло – промінчик світла; він або є, або його нема.

Найкращу історію про творення почув від Жана-Клода Елени – ексклюзивного парфумера дому Hermes у 2004 – 2014 роках. Створюючи аромат, він поводиться як джазовий музикант – прислухається, придивляється, принюхується, аналізує, мріє, розмовляє з об’єктами, щоб потім виділити лінії і об’єднати в одне ціле. Я почув цей коментар і подумав, що парфумер поводиться як фотограф, який спостерігає за процесом, бачить об’єкти, їх взаємодію, щоб вловити і передати сюжет. У цьому секрет справжнього фото.

Був момент, коли я думав їхати з країни. Але раптом подумав, що кращу історію, ніж удома я не зможу зняти, тому що тут зрозумілий будь-який звук, будь-який шурхіт. Так поступово зйомки і робота над темою розтягнулися на кілька років, захопили суттєво.

foto5619-1.jpg


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Пам'ять про катастрофу. Чого українці можуть навчитися у євреїв Експерти

Пам'ять про катастрофу. Чого українці можуть навчитися у євреїв

Маргарита Яковлева
Маргарита Яковлева
журналістка, продюсерка фільму «Слово Праведника»
Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo Експерти

Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом Експерти

Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом

Ольга Кожухіна
Ольга Кожухіна
PR-директорка Групи компаній MTI