Як вибрати якісний пуховик

Експерти

cпівзасновниця бренду пуховиків MoonGoose Outerwear Марія Монтьєва

Сьогодні найбільш популярний і трендова верхній одяг – пуховик. Він легкий, теплий, модний і його можна носити як з костюмом, так і з джинсами. Найважливіше тут – знайти якісну річ, яка прослужить вам декілька років.

Я двадцять років працюю в пуховій промисловості і знаю весь процес — від виробництва пуха до виготовлення виробів. Якщо хочете вибрати правильний пуховик, звертати увагу потрібно ось на що:

  • Наповнювач

Сьогодні пуховиком називають будь-яку об'ємну куртку (навіть на синтетиці). Але пуховик має бути наповнений пухом. З ним за якістю не зрівняється жодна синтетика. І ось чому: завдяки своїй структурі пух відмінно зберігає тепло, має високу повітропроникність і, на відміну від синтетичних наповнювачів, не створює парникового ефекту.

У пуховиках найчастіше використовують качиний або гусячий пух. Одяг на качиному пуху в рази дешевше, бо це наповнювач більш низької якості, він поступається гусячому в морозостійкості і легкості. Краще вибирати пуховик на гусячому пуху. Так, він може коштувати дорожче, але буде набагато легшим, теплішим і прослужить вам набагато довше. Якісний пуховик з гусячого пуху можна спокійно носити п'ять років і більше.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Стиснення

Перше і найпростіше, що дозволить зрозуміти, якісний пуховик чи ні – це стиснення. Візьміть куртку і стисніть рукав, подивіться, як він відновлює свою форму. Якщо рукав не набуває колишній обсяг протягом хвилини, то всередині пух з поганою пружністю. А це означає, що він буде гірше зігрівати і з часом зіб'ється.

У якісного пуховика індекс пружності (Fill Power) стартує від 600 одиниць. Деякі виробники вказують це на етикетці товару. Якщо такого маркування немає, ви маєте повне право поцікавитися у продавця або подивитися індекс на сайті виробника.

Також спробуйте виріб на дотик. Якщо ви відчуваєте всередині дрібні щільні стрижні – це дрібні шматочки пера. Отже, це одяг не дуже хорошої якості і я упевнено можу сказати, що за півроку-рік цей пуховик почне лізти через проколювання тканини пером.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Маркування

Уважно вивчіть етикетку, де вказано склад наповнювача. Мінімальне співвідношення гусячого пуху і пера в якісному пуховику має бути 70% на 30%. Тобто 70% пуху і, відповідно, 30% пера. Чим нижче процентний вміст пера, тим вище клас і вартість пуховика. Ще раз акцентую на тому, що ми говоримо про гусячий пух. Пуховик з таким співвідношенням з качиним пухом буде досить важким і холодним.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Вага

Якщо в пуховику дійсно гусячий пух, він буде легким. Якщо ви, примірявши пуховик, відчуваєте, що вам в ньому важко, це має насторожити. Ймовірніше, всередині неякісний наповнювач.

Що означає неякісний наповнювач? Іноді в гусячий пух додають качиний, щоб здешевити виробництво (як правило, це не вказують у маркуванні продукту). Домішка качиного пуху додає вагу, але не робить продукт більш теплим.

Зрозуміти це пересічному покупцеві не так просто. Надіньте пуховик і відчуйте наскільки він легкий. Якщо невагомий, як хмара, то ви вибрали якісну річ з правильним наповнювачем. Можу сказати про своє виробництво: в нашому найоб'ємнішій пуховику, який розрахований на температуру -30, вага пуху становить 450 грамів.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Тканина

Пуховик – це, насамперед, верхній одяг і тканина має бути оброблена водовідштовхувальним засобом. Так ви точно будете впевнені, що все буде добре під час снігопаду або дощу. У міських пуховиках найчастіше використовують нейлон, поліамід або поліестер.

Щоб зробити міські пуховики більш міцними і зберегти зовнішню привабливість, виробник немов запечатує всередині пух в пухпакети зі спеціальної тканини. Завдяки цьому пуховик більш зносостійкий, навіть якщо ви пошкодите зовнішню тканину, внутрішній шар триматиме пух і річ буде простіше відремонтувати.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose

  • Фурнітура

Фурнітура в пуховиках дуже важлива, бо поміняти кнопки або блискавку в пуховому виробі не так вже просто. Зверніть увагу на виробника фурнітури – це хороший маркер того, наскільки бренд дбає про якість свого продукту. Така річ буде довше і з задоволенням носитися.

Фото: MoonGoose

Фото: MoonGoose


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Як вижити моді під час коронавірусу Експерти

Як вижити моді під час коронавірусу

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Кинуті українці. Як потрапити додому Експерти

Кинуті українці. Як потрапити додому

Ноа Кременчуцька
Ноа Кременчуцька
засновниця мережі салонів краси KOKO-nailroom
Як підвищити свій рейтинг в очах жіночого колективу напередодні 8 Березня Експерти

Як підвищити свій рейтинг в очах жіночого колективу напередодні 8 Березня

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA