Як презентувати свою першу книгу

Експерти

fashion-журналіст, лектор Оленка Мартинюк

Я – новачок у професійному світі книговидавництва. Тобто книги любила й люблю протягом усього життя, але лише зараз заглибилась у світ тиражів, верстки, продажів, маркетингу саме книг. Кілька днів тому на «Книжковому Арсеналі» представила свою першу книгу про моду, яка базується на моєму 10-річному досвіді роботи в цій сфері у найбільш різноманітних її проявах: медіа, рітейлі, консультуванні, лекціях. Книга називається «Хочу в fashion». Це лікбез для тих, хто хоче зрозуміти, як працює ця сфера, як до неї потрапити новачкам та як вдосконалити свою роботу тим, хто вже в ній працює.

Презентація своєї першої книги на головній книжковій події в країні – велика відповідальність. Тут важливо, коли саме відбудеться твоя презентація, в який день роботи виставки, в якому залі. Дуже важливо, хто твій видавець: мені пощастило, і мою книгу видав ArtHuss, що спеціалізується на темах культури. До речі, саме вони видали українською автобіографію Марини Абрамович, однієї з головних постатей сучасного арт-світу. Чудова компанія!

Автографи, безліч привітань та приємних слів від незнайомих, але дуже привітних людей – це вихід на зовсім інший рівень публічності для мене. Відчуття, що ти на «Книжковому Арсеналі» вже не як відвідувач, а як автор та його учасник – це інше відчуття та блиск в очах. І, здається, що свято влаштоване тут для тебе. До речі, сама велична будівля Мистецького Арсеналу додає урочистості події. Це зовсім інакше, ніж презентувати книгу у пересічній книгарні. То спогад на все життя.

Кожен другий, з ким ти зустрічаєшся, йдучи Мистецьким Арсеналом, – представник креативного класу: видавець, автор, перекладач, журналіст. Дуже багато людей з гарним смаком. Я б сказала, що це головна інтелектуальна подія країни, куди у перший день обов’язково приходять і політики, і діячі культури. Це престижно – прийти туди. Звісно, всі купують книги. І радо розповідають, що купили, друзям та журналістам, викладають стоси придбаних книг у соцмережах.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Пам'ять про катастрофу. Чого українці можуть навчитися у євреїв Експерти

Пам'ять про катастрофу. Чого українці можуть навчитися у євреїв

Маргарита Яковлева
Маргарита Яковлева
журналістка, продюсерка фільму «Слово Праведника»
Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo Експерти

Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом Експерти

Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом

Ольга Кожухіна
Ольга Кожухіна
PR-директорка Групи компаній MTI