Як написати свою книгу

Погляди

fashion-журналіст, лектор Оленка Мартинюк

Мені здається, що це досить легко, якщо ти заглиблений у певну тему і довгий час нею займаєшся. Плюс вмієш розуміти контекст та аналізувати нішу цієї теми у книговиданні. Однак для багатьох людей, які на «Книжковому Арсеналі» підходили до мене з безліччю запитань про мою першу книгу «Хочу в fashion», такі поради можуть стати в пригоді. Як все-таки зібратись з духом, і не тільки почати роботу над своєю книгою, а ще й видати її?

  • Хронометраж

Найчастіше цікавились тим, скільки часу в мене зайняло саме написання. Всіх дуже дивувало, що я писала свою книгу рівно 10 днів. Я мала ідею в голові та виділила собі трохи більше тижня на написання. Звісно, якщо ваша книга потребує більше досліджень чи рефлексій, то знадобиться більше часу. Проте, маючи ідею, зробити можна багато.

  • Придумати тему

Дослідження ринку – надважливий аспект. Потрібно здійснити моніторинг, чи вже існує книга, подібна до тієї, яку ви хочете написати. Якщо так, то як таких книжок багато, хто їх написав і де видали, як давно. Часто на amazon можна прочитати кілька сторінок, або ознайомитись зі змістом, після чого все одразу зрозуміло.

Якщо говорити власне про тему, то в наш час, звісно, читачів приваблюють гучні заголовки, навіть інтригуючі. Це як обкладинка для журналу, яка має «сказати» про книгу все. Однак багато що залежить і від цільової аудиторії книги: для наукової спільноти – чим детальніша назва, тим краще. В той час як для масового читача заголовок на обкладинці має бути максимально чітким та зрозумілим, плюс трохи гри слів та гумору не завадять.

  • Скільки готуватись

Це загалом залежить лише від вас та від вашої самодисципліни. Плюс від перфекціонізму. Адже рукопис можна вдосконалювати роками! Але якщо є певні чинники, які обмежують ваш час, це завжди краще. У моєму випадку це був «Книжковий Арсенал», і видавництво намагалось встигнути до початку ярмарку.

  • Знайти видавця

Це найважче. Очевидний спосіб – написати у видавництва, які вас цікавлять. Потрібно вислати шматочок тексту з анотацією, плюс інфо про вас як про автора. Процес нешвидкий. Але бувають винятки.

  • Знайти ілюстратора

Тут потрібно розуміти, який саме стиль ілюстрації подобається вам, і важливо також, щоб він підходив до тексту, що ви пишете. До речі, видавництво також може мати свій пул ілюстраторів, з якими воно співпрацює. Своїй ілюстраторці я відправила приклади малюнків, які мені точно не подобаються, та які зазвичай зображають на книгах з моєї тематики. Мені хотілось чогось менш ванільного, більш cool.

  • Промо книги

Це надважливо в наш час. Соціальні мережі здорово допомагають у промоції книг. Деякі автори заводять для своїх книг навіть окремі акаунти. Добре робити зустрічі з читачами, а ще завжди мати примірник книги в сумці, адже ніколи не знаєш, кого зустрінеш сьогодні. Ну, і якщо це ваша перша книга, то промо потрібне не тільки книзі, але й автору!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

У мене коронавірус Погляди

У мене коронавірус

Вікторія Козлова
Вікторія Козлова
cпіввласниця fashion-ритейлера One Group
Як вижити моді під час коронавірусу Погляди

Як вижити моді під час коронавірусу

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Кинуті українці. Як потрапити додому Погляди

Кинуті українці. Як потрапити додому

Ноа Кременчуцька
Ноа Кременчуцька
засновниця мережі салонів краси KOKO-nailroom