Асани серед картин. Як я займалася йогою в музеї

Експерти

fashion-журналіст, лектор Оленка Мартинюк

Коли кілька років тому я дізналась, що в крутих західних музеях проводять уроки йоги, я подумала, наскільки це сучасно та інноваційно. Тому, почувши, що схожий захід влаштують у Києві, одразу ж записалась на нього. Ба більше, все мало відбутись в одному з моїх улюблених музеїв столиці – Національному художньому, який славиться відкритістю до різноманітних інновацій. Саме тут зробили аудіогіди, начитані відомими співаками, а ще провели виставку кутюрних суконь Chloe.

Отож, 8:30 ранку, у великій залі музею на першому поверсі розстелені килимки, збираються люди в спортивній формі. Скажу вам, що було дивним бачити в цьому місці людей в майках та кросівках, та ще й в тріко. Так само й і я почувалась незвично, одягнена подібним чином (для музею я зазвичай підбираю спеціальний «арт-лук»). Після короткого інтро почалось заняття. Тут потрібно подякувати інструктору Дар’ї Самойловій, яка скомпонувала урок таким чином, що легкі фізичні навантаження комбінувались з дихальними вправами та медитацією. Не було відчуття, що це активне спортивне навантаження.

Опісля почалась, власне, арт-частина: у сусідній залі спеціально для цієї події з запасників музею дістали картини, які ніколи не показували загалу. Ольга Балашова, заступниця директора музею, запитала нас про відчуття, які викликали дві роботи, показані нам. Потім вона розповіла про художника й знову поцікавилась, чи змінились наші відчуття від споглядання полотна. Це був дуже цікавий досвід – коли можна дискутувати про картини. Кажуть, що часто містяни приходять до музею лише для того, щоб подивитись на одну картину і ніби вступити з нею в діалог. Щось подібне було і в нас того дня. Відчувалось особливе піднесення та легкість – фізичні переваги йоги для кращого сприйняття мистецтва були очевидними.

Насамкінець була чайна церемонія, і вона стала елегантною «вишенькою на торті» цієї події. Кожен з присутніх розмістився на сходах, що вели до музею, пив улун з крихітної піали та спостерігав, як прокидається Київ, а в музей починають приходити перші відвідувачі. Коли ж ще можна сфотографуватись з ковриком для йоги на фоні знаменитих левів, що стоять при вході? То був прекрасний ранок. Хотілося б, щоб ця практика прижилась у нашому культурному середовищі.

Фотогалерея

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Пам'ять про катастрофу. Чого українці можуть навчитися у євреїв Експерти

Пам'ять про катастрофу. Чого українці можуть навчитися у євреїв

Маргарита Яковлева
Маргарита Яковлева
журналістка, продюсерка фільму «Слово Праведника»
Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo Експерти

Що було на виставці чоловічої моди Pitti Uomo

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом Експерти

Бізнес і покоління Z. Як сьогодні співпрацювати з тими, хто завтра керуватиме світом

Ольга Кожухіна
Ольга Кожухіна
PR-директорка Групи компаній MTI